با ریسه ها اشنا شوید.

ریسه ها نوار  هایی متشکل از تعداد زیادی چیپست های SMD هستند. که به عنوان تزئینات روشنایی به کار میروند.اما شما میتوانید با استففاده از انها تصاویر بسیار زیبایی نیز ثبت نمایید. در مقالات پیشین به انواع استفاده از ریسه نور اشاره نمودیم و ایده هایی را ارئه نمدیم شما میتوانید از طریق لینک به مطالعه این مقاله بپردازید. با خرید ریسه ال ای دی میتوانید به عنوان نور مخفی در مکان هایی نظیر زیر پله،کنار باغچه ها، نمای ساختمان و… استفاده کنید. در بسیاری از موارد از این محصولات به عنوان نور مخفی استفاده میشود. چون در این این محصولات از انواع لامپ های ال ای دی استفاد شده مصرف انرژی پایینی خواهند داشت. و بسیار مقرون به صرفه خواهند بود. ریسه ال ای دی دارای انواع گوناگونی است. نظیر ریسه شلنگی ،ریسه سوزنی ، ریسه نواری و ریسه ریسه اس ام دی که در ادامه به کارکرد و اهمیت هرکدام خواهیم پرداخت.

ریسه ال ای دی

انواع ریسه ها و کاربرد انها :

این محصوللات که در حقیقت روشنایی های بلند و باریکی هستند. دارای تنوع بالایی هستند. برای خرید ریسه مناسب باید به نکات زیادی توجه نمود. اگر در نوشته های پیشین این نکات را مطالعه نکرده اید؛ در ادامه شما را با چند نمونه از این نکات اشنا خواهیم نمود.

  ۱- ریسه شلنگی :

ریسه شلنگی

این گروه دارای چراغ های ال ای دی است. مزیتت استفاده از این چراغ ها در کنترل مصرف انرژی و عدم تولید گرما است. به همین دلیل طول عمر ریسه شلنگی بالا است. تنوع رنگ های گوناگون در چیپست های SMD بهه کار رفته در محصول سبب شده که این گروه از محصولات برای هر فضا و مکانی مناسب باشد. لذا غالب استفاده از انها در منازل و به عنوان تزیین است. روشنایی هایی مخفی در زیر پله ها، اطراف تابلو ها و گچ بری ها سقف کاذب عمدتا به وسیله ریسه شلنگی تامین میشود. این ریسه ها با طول ۲ متر و مضاربی از دو ارائه میشود. لذا هنگام خرید حتما به این نکته توجه نمایید. روشن و خاموش کردن ریسه شلنگی به صورت دستی است. و فاقد ریموت کنترل است. لذا شا میتوانید از این محصول در ویترین فروشگاه ها نیز استفاده نمایید.

ریسه شلنگی و نور مخفی

ریسه شلنگی فلکسی و نئون فلکسی :

این دو گروه بر خلاف سایر محصولات موجود در بازار نوری یکنواخت و زیبا ایجاد میکند. قطعه قطعه نبود نور انها را برای کار هایی نظیر ایجاد نما در ساختمان ها و به صورت نور مخفی مناسب مینماید. ضد اب بودن و طول عمر بالا نیز انها را برای استفاده در بیرون از منزل بسیار مناسب نموده است. تفاوت این دو نوع در کارکررد های اختصاصی انها است. از ریسه شلنگی فلکسی بیشتر برای استفاده درر نما و سقف منازل استفاده میینمایند. اما از ریسه شلنگی نئون فلکسی برای استفاده در خارج از ساختمان و نوشتن جملاتی بر روی دیوار استفاده میشود. شما میتوانید از طریق لینک در رابطه با این موضوع بیشتر مطالعه نمایید.

ریسه شلنگی

برای مطالعه بیشتر در این رابطه به ادامه مطلب مراجعه نمایید.