چگونه یک چراغ مطالعه مناسب انتخاب کنیم

وقتی صحبت از انتخاب چراغ مطالعه مناسب به میان می آید چیز های خیلی مهمتری به نسب ظاهر اتاق وجود دارد. یک نورپردازی نا مناسب می‌تواند موجب فشار چشم، سردرد و سایر امراض شود.خوشبختانه با استفاده از ابزار مناسب به راحتی میتوان از وقوع این امراض جلوگیری کرد.
برای انتخاب چراغ مطالعه مناسب باید شرایط مطالعه را در نظر بگیرید. آیا شما بر روی میز مستقر میشوید یا در رختخواب یا بر روی یک صندلی در گوشه اتاق ؟ هر موقعیتی خواستار تنظیم روشنایی منحصر به فرد خود است. اما صرف نظر از چیدمان اتاق هدف شما از استفاده چراغ مطالعه یک چیز است: چراغ مطالعه ای که خواندن را برای شما تسهیل کند. (برای برخی از نکات ریز و درشت در مورد انتخاب لامپهای مناسب ، این راهنمای مفید را در وب سایت لینک شده بررسی کنید). ما نکات حائز اهمیت را در این مقاله به طور مختصر برای شما بررسی خواهیم نمود. با لایتس هاب همراه باشید.

چراغ مطالعه

مطالعه در تخت خواب.

از نظر بسیاری از محققان مطالعه در تخت خوب امر مناسبی نیست. اما بسیاری از افراد در این جهان وجود دارد. که علاقه بسیار زیادی به مطالعه قبل از خواب دارند. در حالتی که قصد مطالعه در رختخواب را دارید میتوانید یک مدل چراغ مطالعه کم نور را استفاده کنید.نکته حائز اهمیت این است که اگر کل اتاق خواب متعلق به خود شماست و کس دیگری در حال استراحت در اتاق شما نیست، باید نور به صورت یکنواخت در کل اتاق پخش شود تا در هنگام مطالعه به چشم فشاری وارد نشود. این نوع از چراغ مطالعه مانند همان چراغ مطالعه های سبک کلاسیک است که در گذشته استفاده میشد.

اگر میخواهید به مطالعه بر روی تخت ادامه دهید و تخت شما کنار یک میز مطالعه قرار دارد. میتوانید از محصولاتی که نور را کاملا مثل لامپ به سمت پایین هدایت می‌کند استفاده کنید .

انتخاب چراغ مطالعه دیواری .

در صورتیکه در اتاق میز مطالعه ندارید و یا نمیتوانید در کنار تخت خود چنین مساحتی را جای دهید، میتوانید از گزینه ی قرار دادن چراغ مطالعه بر روی دیوار استفاده کنید. ایده آل ترین حالت این است که نور مستقیم تابیده شود. محصولات بسیار زیادی وجود دارد که میتوانید از انها بهره ببرید. اما در انتخاب چراغ مطالعه از این دسته میبایست دقت بسیار زیادی به خرج داد. چون علاوه بر تامین نور برای مطالعه شما یکی از ارکان مهم برای دکوراسیون شما نیز میباشد. به همین دلیل حتما باید به همهنگی طرح و رنگ بدنه و رنگ نور محصول با سایر المان ها توجه ویژه ای نمود.

مطالعه بر روی مبل یا صندلی راحتی.

اگر قصد مطالعه بر روی مبل یا صندلی راحتی را دارید بهترین گزینه استفاده از یک لامپ با صفحه مسطح و قابل تنظیم است که بتواند به راحتی حرکت کند و در جایی مستقر شود. این که نور مستقیما بتابد بسیار مهم است. زیرا تابش مستقم نور بر چشمان شما میتواند صدمات جبران ناپذیری به چشمان شما بزند. به همین دلیل در انتخاب باید بسیار دقت نماییدو

همچنین چراغ های مطالعه با وزن کم که برروی دیوار نصب میشوند هم فرایند مشابه نوررسانی مستقیم را انجام میدهند.

و اگر در حال مطالعه بر روی میز هستید بهترین دوست شما چراغ کار ها هستند که مدل های بیشماری از آن ها در بازار وجود دارد.

فرقی ندارد که چراغ مطالعه شما چه رنگی و یا چه جنسی دارد. اتاق شما به داشتن چنین دوست کارامدی همواره نیاز خواهد داشت.