اهمیت  نور مناسب هنگام مطالعه .

داشتن نور و روشنایی کافی بر روی میز کار یکی از ارکان مهم در اتاق کار یا اتاق مطالعه است. و سبب میشود که شما هنگام تایپ یا مطالعه اسناد و کتب چشمانتان را خسته نکنید. بشر برای برطررف کردن این مشکل قرن هها تلاش کرده است. و انواع لامپ های رو میزی را طراحی کررد است. انها را به تولید انبوه رسانده است. و انها را وارد بازار کرده است. با وجودی که این روز ها جامعه از کاغذ و نوشته های مکتوب. به سمت تولید محتوا های دیجیتاال حرکت میکند. اما همچنان انتخاب بهترین چراغ مطالعه یکی از دغدغه های بشری می باشد. چراغ رو میزی که همزمان بتوند نوری کافی و مناسب تولید کند. مصرف انرژی پایینی داشته باشد. تا بتوان از ان برای ساعات طولانی استفاده کرد. همچنین نور تولید شده نیز نوری سالم باشد. طبق نظر محققان بهترین نور برای مطالعه نوری مشابه با نور خورشید است. چون چشم ادمی برای مطالعه به این نور عادت دارد. به همین دلیل مناسب است تا در مطالعه نیز از ان استفاده شود.

بهترین چراغ مطالعه : محصولاتی با لامپ ال ای دی .

بهترین چراغ مطالعه ها انواعی هستندد که در ساختار انها از لامپ های ال ای دی استفاده شده است. این دسته از محصولات غالبا ظاهری بسیار شیک و زیبا دارند. در عین حال بسیار کارامد نیز میباشند. کیفیت نوری که از لامپ ال ای دی دریافت مینمایید بسیار بالا است. به همین دلیل شما میتوانید ساعت ها به مطالعه بپردازید ببدون اینکه چشمان شما دچار خستگی شود. در استفاده از این محصولات مصرف انرزی نیز بسیار پر اهمیت است. چراغ مطالعه ال ای دی غالببا از مصرف انرژی پایینی ببرخوردار است. به همین دلیل روشن بودن چراغ ررو میزی شما برای ساعت های طولانی هزینه زیادی را در پی نخواهد داشت. حتی برخی از افراد تمایل دارند تا از یک چراغ مطالعه در نزدیکی تخت خوابشان استفاده نمایند. این فراد کسانی هستند که مطالعه یک کتاب را قبل از خواب به استفاد از مبایل و ای پد ترجیح میدهند. مناسب ترین انتخاب برای این افراد نیز ال ای دی ها هستند. چون ممکن است که گاهی ساعت ها لامپ روشن بماند. و اننها نگران هزینه های مالی که در پی دارد باشند.

بهترین چراغ مطالعه

چگونه انتخاب نمایم ؟

در این مقاله تیم لایتس هاب تصمیم به معرفی چن راهکار برای انتخاب چراغ مطالعه مناسب دارد. با ما همراه باشید تا خریدی بی نظیر داشته باشید.

۱- نوع استفاده خود را مشخص نمایید.

در انتخاب یک محصول ایده ال بسیار مهم است تا شما بتوانید محصولی مناسب با نیازتان را تهیه نمایید. گران بودن یک محصول یا داشتن اپشن های متنوع دلیلی بر برطری ان محصول نیست. چه بسا محصول انتخابی شما ویژگی های زیادی داشته باشد. اما هیچ کدام از این ویژگی ها گره ای از مشکلات شما باز نکند. پس در اولین قدم مشخص کنید که دقیقا چه کاربردی مد نظر شما است. اگر به دنبال یک روشنایی متوسط هستید. و اتاق مطالعه شما از منبع نور دیگری بهره میبرد. به دنبال چراغ مطالعه ساده بروید. اما اگر شما مهندس هستید. یا نقاش هستید. یا کار های ترسیمی زیاد تری دارید. که نیاز مند دقت و تمرکز بالا است. انتخاب های شما گسترده تر و نیاز مند دقت بیشتری میباشد.

بهترین چراغ مطالعه

۲- از منبع نوری دیگری نیز استفاده میکنید یا نه ؟

 

عوامل متعددی وجود دارد. که میتواند چشمان شما را حین مطالعه تحت فشار قرار دهد. اگر شما ساعت های طولانی از روز را صرف مطالعه مینمایید. به عنوان مثال دانش اموز یا دانشجو هستید. باید دقت بالایی در انتخاب محصول خود داشته باشید. تا بتوانید بهترین چراغ مطالعه را انتخاب نمایید. در گام دوم میزان روشنایی اولیه اتاق مطالعه خود را مشخص نمایید. اگر منبع نوری دیگری دارید. میتوانید از محصولاتی ساده تر با نوری معمولی استفاده کنید. اما اگر تنها روشنایی موجود در اتاق حاصل از چراغ رو میزی است. باید بتوانید توازن میان روشنایی بخش های متعدد اتاق ایجاد کنید. تا چشمانتان به دلیل تفاوت طیف نوری در بخش های گوناگون تحت فشار قرار نگیرد.

بهترین چراغ مطالعه

۳- محل قرار گیری را نیز مشخص نمایید.

افراد ممکن است در مکان های مختلفی به امر مطالعه بپردازند. به عنوان مثال ممکن است پشت میز تحریر به مطالعه بپردازید. یا در تخت خواب یا در نشیمن و … .

برای هر گروه از این افرد بهترین چراغ مطالعه ممکن است متفاوت باشد. اگر شما عادت به مطالعه در اتاق مطالعه و بر رو میز تحریر دارید. بهترین انتخاب برای شما استفاده از چراغ مطالعه رو میزی میباشد. اما بسیاری از افراد مطالعه را پیش  از خواب میپسندند. به همین دلیل دوست دارند که نوری مناسب را در تخت خواب خود فراهم نمایند. تا از کتاب هایشان قبل از خواب لذت کافی را بببرند. اگر در این دسته قرار دارید. میتوانید از انواع دیوار کوب ها استفاده نمایید. اما گروهی نیز تمایل به مطالعه در نشیمن و بر روی مبل دارند. که اتخاب مناسب برای انها انواع ایستاده هستند. که بتوانند انها را در کنار مبلمان محبوبشان تنظیم نمایند. و از قهوه و کتاب زیبایشان لذت کافی را ببرند.

حالا شما می توانید محصولی مناسب با نیاز خود را تهیه نمایید. و از مطالعه لذت ببرید.